Sbor dobrovolných hasičů Běšiny

technika logo.png
DSCN2752.jpg
DSCN1866.JPG
532486_392904370770641_2140623278_n.jpg
20190217_122844.jpg
mercedes.jpg
1.jpg
399580_196093497204891_332459848_n.jpg
besiny-oslavy-21061421_galerie-980.jpg
                    DRUHY HASÍCÍCH PŘÍSTROJů
 
Nejčastěji se setkáváme s přenosnými hasícími přístroji. Ty jsou však vhodné pouze na začínající požár. Na velké požáry jsou hasící přístroje nedostatečně účinné. Navíc omezený dostřik hasicích přístrojů vyžaduje vedení zásahu v bezprostřední blízkosti ohně a to je při velkém požáru příliš nebezpečné. Pokud je doma některý z rodičů nebo starších sourozenců, nech  použití hasicích přístrojů vždy
na nich.

 Druhy hasicích přístrojů:    Pěnové hasicí přístroje
                                            Vodní hasicí přístroje
                                            Sněhové hasicí přístroje
                                            Práškové hasicí přístroje
                                           
Halonové hasicí přístroje
                                           
Hasicí přístroje s náplní Pyrocool

dále pak lopata, písek, škvára, hlína, tlumice


PĚNOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE
Při svém použití vytvářejí na povrchu hořících látek vrstvu pěny, která zabraňuje přístupu kyslíku a tím vlastně hasí. Používají se především na požáry hořlavých kapalin ( benzín, nafta, oleje).

!! Protože je pěna také tvořena vodou nesmí se používat na hašení elektrických zařízení pod proudem.!!


VODNÍ HASICÍ PŘÍSTROJE
Jsou vhodné na hašení pevných látek. Nesmí se používat na elektrická zařízení pod napětím, na požáry látek o velmi vysoké teplotě, špatně hasí hořlavé kapaliny ropného původu.
Jejich náplní není chemicky čistá voda, ale voda s příměsemi pro zlepšení snášivosti nebo mrazuvzdornosti. Vodní hasicí přístroje se používají především ve školách, skladech, truhlárnách, papírnách, zemědělství.


SNĚHOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE
Sněhové hasicí přístroje se odborně označují jako přístroje s náplní CO2(oxid uhličitý). Pojmenování sněhový vzniklo díky tomu, že CO2 uvolňovaný z hasicího přístroje vytváří na povrchu látek bílou krystalickou hmotu podobnou sněhu, tzv. suchý sníh.

              Hasicí přístroj není vhodný na hašení volně ložených sypkých materiálů a prachu.      Hasivo  z hasicího přístroje je vytlačováno značným tlakem a mohlo by dojít k jejich rozfoukání  nebo ke vzniku výbušné směsi se vzduchem.
Sněhový hasicí přístroj použijeme na hašení benzínu, nafty, oleje, počítače, videa, televizoru.


           PRÁŠKOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE
 Práškové hasicí přístroje se používají téměř na všechny typ  požáru, včetně          zařízení pod napětí elektrického proudu . Hasicí přístroje o obsahu 1kg a 2 kg jsou určeny především pro motorová vozidla.
Při hašení je hasivo z nádoby vytlačováno značným tlakem a proto přístroj není vhodný na hašení sypkých materiálů(piliny).

HALONOVÉ HASICÍ PROSTŘEDKY

Tyto hasicí přístroje hasí na stejném principu jako práškové a po hašení se chovají stejně jako CO2 - odpaří se beze zbytku. Hlavní nedostatek halonů je skutečnost, že patří do skupiny látek nazývané freony = poškozují ozónovou vrstvu. Dnes se s nimi již moc nesetkáte.

HASICÍ PŘÍSTROJE S NÁPLNÍ PYROCOOL

Mívají podobu spreje velikosti většího laku na vlasy naplněné látkou Pyrocool. Jsou určeny především do domácnosti případně do automobilů.

1

Podporují nás:

nadace-agrofert-logo.jpg
NadaceCEZ_400x300_RGB_svetlePozadi_transparentni.png
logo_transparent.png
cars-21-logo.png
Webmaster těchto stránek:
člen SDH
Rudolf Adamec
+420 736 109 046 
rudaadamec@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one